Локальний бренд “Люкс” завжди у своїх комунікаціях акцентував, що виготовляє свої чипси з картоплі українського походження. Та з 2023 року на цю територію почали застрибувати й інші бренди в категорії.
Перед “Люкс” постала необхідність якісно вирізнитись на тлі зростаючої конкуренції. І до цієї задачі підключилась Power of One команда Leo Burnett Ukraine, Publicis Groupe Data Science та Spark Foundry Ukraine.
Leo Burnett Ukraine запропонувала забрендувати якісну українську картоплю, з якої готуються чипси, й створила слоган “КартопЛЮКС”. КартопЛЮКС – це чипси бренду Люкс, тож, слоган кампанії став результатом гри слів і звучить так: “Чипси Люкс. Це просто Картоплюкс!”
Для креативних матеріалів обрали аплікаційну стилістику і відтворили у них кумедні смартові ситуації, щоб підкреслити захопливий і дружній образ продукту. Креативні ролики мали на меті затизерити слово Картоплюкс та пояснити аудиторії, що Картоплюкс – це картопля Люкс, з якої роблять чипси Люкс.
Новий візуальний стиль дозволив донести справжній характер Люкса – веселий, іноді абсурдний, але свій, рідний. Разом з Publicis Groupe Data Science ми протестували ідею і ролики з аудиторією та запевнились: цей підхід – працює.
Команда Spark Foundry Ukraine відповідала за медійну стратегію проєкту й створила костефективний спліт майданчиків у диджиталі та офлайні. До комунікації залучили ті канали, які допомагали транслювати історії справжньості та нашу брендовану КартопЛЮКС в усій красі.
Наші КартопЛЮКС-історії стали відомими майже кожному споживачеві віком 18-34 роки, адже протягом усіх флайтів у середньому охопив понад 90% цільової аудиторії. Окрім цього, кампанія вплинула і на ріст brand love.
читати даліУ листопаді 2023 року Україна відзначала 10-ту річницю з початку Революції Гідності — події, яка значно вплинула на вектор розвитку країни.
Однак навіть через 10 років та повномасштабне вторгнення між українцями та європейцями досі наявний бар’єр нерозуміння. З одного боку більшість громадян ЄС погоджуються з твердженням, що “Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова”. Водночас російська пропаганда зображує Україну як неспроможну державу та працює на роз’єднання всередині ЄС.
Кроком до подолання бар’єру взаєморозуміння мала стати спільна символічна комунікаційна кампанія, яка на прикладі Революції Гідності продемонструвала б, що українці відчувають себе європейцями та поділяють європейські цінності. З огляду на тенденцію уникання в Німеччині новин про Україну, особливо негативних, кампанія мала посприяти публікації якісних матеріалів, що розкриють контекст і транслюватимуть закладені меседжі.
Оскільки європейці не зовсім вірять, що вони та українці схожі, можливо, варто комунікувати наші спільні цінності через універсальну мову людства, яка звучить “правильно” та зрозуміло в різних соціальних контекстах по всьому світові? І це мова музики.
Під час Революції Гідності музика об’єднувала, підтримувала та надихала, а синьо-жовте піаніно “Україна” не лише слугувало як музичний інструмент, а і стало фізичним та символічним бар’єром між озброєними силовиками та мирними протестувальниками. Зважаючи на глибинний символізм піаніно команда Publicis Ukraine та MSL Ukraine запропонувала створити масштабну культурну подію поряд з ще одним символом, саме питомо німецьким, Бранденбурзьких воріт.
Кульмінацією події стало виконання гімну ЄС – “Оди до Радості” – у чотири руки як промовистий символ невідворотності приєднання України до європейської родини.
Кампанія згенерувала понад 50 публікацій у провідних німецьких медіа, серед яких онлайн, друковані та 11 сюжетів на найбільших ТВ-каналах. Сукупне не унікальне охоплення публікацій перевищило 486 100 000, а унікальне охоплення склало 40 500 000 — без жодних медійних вкладень. Крім того, захід став платформою для донесення важливих повідомлень офіційними особами.
читати даліПонад 100 останніх років «Щедрик» асоціювався з Різдвом. Однак багато людей не знає, що ця культова колядка походить з України. Український композитор Микола Леонтович ще у далекому 1914 році обробив традиційну українську народну пісню у версію, яку ми знаємо сьогодні.
Щоб допомогти українським дітям, постраждалим від війни, ми перетворили улюблений «Щедрик» на платформу для збору пожертвувань за допомогою Shazam. Нова версія пісні з назвою Carol for Charity закликає зашазамити її і задонатити на потреби дітей.
«Carol for Charity» стала вірусною в 11 країнах. За допомогою команд Publicis Groupe по всьому світу, колядка потрапила на 22 радіостанції та була інтегрована безпосередньо в різдвяні фільми у форматі рекламних вставок. Публікації в медіа та на ТБ збільшили популярність проєкту. У результаті колядку прослухали більш як 1 000 000 разів.
Проєкт отримав численні нагороди на престижних фестивалях, таких як Cannes Lions, LIA Awards, Mad Stars, The One Show і Golden Drum.
читати даліСвіточ Exclusive – це вишуканий чорний шоколад зі вмістом какао 51%, представлений чотирма незвичними смаками: чилі з абрикосом, морської солі з карамеллю, імбиру з лимоном, а також лісового горіху з арахісом.
При розробці упаковки команда підкреслила основні переваги новинки – знаменитий шоколад Світоч та інгредієнти у вигляді шматочків.
читати даліЦей кейс демонструє, що високотехнологічний бренд комп’ютерної техніки Lenovo мислить не лише функціональними характеристиками свого продукту, але й дбає про умови його експлуатації та комфорт своїх клієнтів.
Створення Meowbook Lenovo – лептопа для котів додало більше емоцій у стосунки «користувач-бренд», а просування такої проблеми як «шкода пристрою від котячої шерсті» стало комунікаційною інновацією в даній категорії.
Вірусність, оригінальність, нестандартність поєднання високих технологій та турботи про клієнтів дозволило бренду Lenovo бути органічно обговорюваним та отримати охоплення близько 9,5 мільйонів контактів при в 20 разів менших витратах на реалізацію ідеї в порівнянні з платним розміщенням.
читати даліМаючи лімітований рекламний бюджет та потужну активність конкурентів, бренд зміг знайти рішення, яке дозволило виділитись серед конкурентів і знайти свою комунікаційну нішу в категорії.
Проведений ребрендинг – зміна пакування – де головною стала сторона зі складом продукції та якісно спланована крос-медійна підтримка дозволи значно збільшити показник OFF-TAKE. В результаті Кефір та Білий Йогурт Молокія посіли рекордне для себе Перше місце в своїх сегментах як у гривні, так і в кілограмах у період з лютого по травень 2021.
читати даліУ сегменті супер преміум кормів для тварин, де грає Purina Pro Plan, бренди використовують раціональну комунікацію, яка підкреслює їх експертність. Адже саме це важливо власникам породистих тварин, які і є головними покупцями цього сегмента.
Щоб виділитися серед конкурентів, ми кардинально змінили правила гри в категорії з використання платних каналів комунікації на розвиток власних.
Ми розробили контентную стратегію, яка була дійсно корисна власникам тварин. Це була довгострокова продумана стратегія, яка реалізовувалася в 3 етапи: створення власного контенту; його масштабування через рубрику на ТБ; ексклюзивне спілкування з аудиторією на власній виставці котів.
Ми стали першими і єдиними в категорії, хто вибрав такий шлях. І наше сміливе рішення, засноване на трендах, допомогло бренду завоювати любов власників тварин. Наша частка ринку виросла в 2 рази за 3 роки, а сприйняття бренду значно покращилося!
читати даліПротягом багатьох років категорія жувальних гумок формувалася переважно двома провідними брендами: Orbit та Dirol. Orbit протягом багатьох років залишався лідером категорії як у продажах, так і в інвестиціях в рекламу. Натомість Dirol досить довгий час був брендом №2 і врешті опинився у складній ситуації: інвестиції в рекламу підтримували існуючий рівень brand awareness, проте Dirol втрачав свої позиції у brand usage, brand consideration та, як наслідок, у долі ринку.
Водночас Dirol вирiшив оновити позиціонування та звернутись до більш молодої аудиторії – покоління Z.
В пошуках цікавої для молоді території ми звернули увагу на тренд блогерства.
Велика частина аудиторії не тільки активно взаємодіє з блогерським контентом, але й сама мріє спробувати власні сили у цьому напрямі. Щоб допомогти усім охочим спробувати свої сили та стати блогером, ми розробили та запустили проект Dirol Blogger Academy. Учасники проекту мали змогу опанувати блогерську справу за допомогою спеціально створених відео уроків від популярних інфлюенсерів, а переможець отримував 1 мільйон показів на YouTube для розкрутки власного каналу.
Цей проект став актуальною відповіддю на потреби аудиторії, яскравою ретрансляцією ключового гасла бренду: «Dirol. Надихає смаком», а також позитивно відзначився на рості продажів.
читати далі